Цікаві досліди


Пропоную провести кілька дослідів для дітей в домашніх умовах. Від казкових перетворень дошкільня буде просто в захваті. Але найголовніше — без складних формул і незрозумілих рівнянь Ваш малюк дізнається багато нового і цікавого.

Хімічні досліди для дітей

ПАРУЮЧИЙ ВУЛКАН
Справити враження на трирічну дитину можна, додавши звичайний оцет в харчову соду. Насипте побільше соди (близько 2 столових ложок) в невелику посудину і лийте на неї оцет прямісінько з пляшки. Вміст склянки просто на очах почне «закипати» і пінитися. Обережно! Не нахиляйтеся до реагентів.



Але справжній фурор викличе виліплений з пластиліну вулкан (конус із отвором), який Ви закріпите на посудині. Коли оцет буде литися на соду, що знаходиться всередині, станеться маленьке диво: піна-магма стрімко витікатиме назовні, мов під час виверження реального вулкану. Таке незвичайне видовище точно запам'ятається Вашій дитині.

ВОДНА ВЕСЕЛКА
Ще один цікавий дослід для дітей дошкільного віку — водна веселка. Дивовижно, як за допомогою маленьких хитрощів змінюється колір води в посудині! Отож, налийте воду в прозору банку і додайте таблетку фенолфталеїну (продається в будь-якій аптеці). Рідина у банці буде прозорою. Але варто Вам додати розчин харчової соди — і вода тієї ж миті набуде яскраво-малинового кольору. Ось такі чудеса!

Коли радість від чарівного перетворення трішки згасне, додайте в малинову воду лимонну кислоту або оцет — і рідина знову стане прозорою.


ДОМАШНІ КРИСТАЛИ
Дуже цікаве заняття, а головне — зовсім просте. Разом з малюком приготуйте перенасичений сольовий розчин, щоб нова порція солі не розчинялася у воді. А тепер помістіть в склянку з розчином дріт з петелькою на одному кінці. Пройде кілька днів — і на ньому з'являться (так-так!) кристали. А якщо Ви ще й харчовий барвник в розчин додасте, то у Вас вийде, приміром, «справжній» сапфір (якщо барвник синього кольору) або рубін (якщо червоного).

Дослід "ДОМАШНІ КРИСТАЛИ"



Стати чарівником домашньої лабораторії дуже легко. Трішки старань — і в світі хімічних чудес Вашому малюкові не знайдеться місця для нудьги.

http://pustunchik.ua/ua/online-school/chemistry/zanimatelnyye-opyty-dlya-detey


Отже, давайте зробимо динозавра, що вилуплюється з яйця, яке з успіхом можна використовувати в якості бомбочок для ванної.
 Для досліду потрібні:
 маленькі фігурки динозаврів;
 харчова сода;
 рослинна олія;
 лимонна кислота;
 харчовий барвник або рідкі акварельні фарби.

Порядок проведення досліду
 Висипте 1/2 склянки соди в невелику миску і додайте близько 1/4 ч. л. рідких фарб (або розчиніть 1-2 краплі харчового барвника в 1/4 ч. л. води), перемішайте соду пальцями, щоб вийшов рівномірний колір.
 Додайте 1 ст. л. лимонної кислоти. Ретельно перемішайте сухі компоненти.
 Додайте 1 ч. л. рослинного масла.
 У вас повинно вийти розсипчасте тісто, яке ледь злипається при натисканні. Якщо воно зовсім не хоче триматися разом, то потихеньку додавайте по 1/4 ч. л. олії до тих пір, поки не досягнете бажаної консистенції.
 Тепер візьміть фігурку динозавра і обліпили її тестом у формі яйця. Воно буде дуже крихке спочатку, тому його слід відкласти на ніч (мінімум 10 годин), щоб воно затверділо.

 Потім можна приступити до веселого експерименту: наберіть води у ванну і киньте в неї яйце. Воно буде люто шипіти, розчиняючись у воді. При дотику воно буде холодне, оскільки це ендотермічна реакція між кислотою і лугом, з поглинанням тепла з навколишнього середовища.
Досліди в домашніх умовах з хімії та фізики. Досліди для дітей Зверніть увагу, що ванна може стати слизькій через додавання олії.

Зубна паста для слона
Досліди в домашніх умовах, результат яких можна помацати і помацати, дуже подобаються дітям. До них відноситься і цей кумедний проект, який закінчується великою кількістю щільної пишної кольоровий піни. Для його проведення знадобляться:

 захисні окуляри для дитини;
 сухі активні дріжджі;
 тепла вода;
 перекис водню 6 %;
 засіб для миття посуду або рідке мило (не антибактеріальну);
 воронка;
 пластикові блискітки (обов'язково неметалеві);
 харчові барвники;
 пляшка 05 л (краще всього брати пляшку з широким дном, для великої стійкості, але підійде і звичайна пластикова).
Досліди в домашніх умовах з хімії та фізики. Досліди для дітей Сам досвід виконується дуже просто:
 1 ч. л. сухих дріжджів розведіть в 2 ст. л. теплої води.
 У пляшку, поставлену в раковину або посуд з високими бортиками, налийте 1/2 склянки перекису водню, крапельку барвника, блискітки і трохи рідини для миття посуду (кілька натискань на дозатор).
 Вставити воронку і влийте дріжджі. Реакція почнеться відразу, тому дійте швидко.
Дріжджі виступають в якості каталізатора і прискорюють виділення водню пероксидом, а коли газ взаємодіє з милом, то він створює величезну кількість піни. Це екзотермічна реакція, з виділенням тепла, тому якщо доторкнутися пляшку після того, як «виверження» припиниться, то вона буде тепла. Оскільки водень відразу випаровується, залишається просто мильна піна, з якої можна грати.

Досліди з фізики в домашніх умовах
А чи знаєте ви, що лимон можна використовувати в якості батарейки? Правда, дуже малопотужною. Досліди в домашніх умовах з цитрусовими продемонструють дітям роботу акумулятора і замкнутої електричної ланцюга. Для експерименту вам знадобляться:
 лимони — 4 шт.;
 оцинковані цвяхи — 4 шт.;
 невеликі шматки міді (можна взяти монетки)— 4 шт.;
 алігаторні затискачі з проводами невеликої довжини (близько 20 см) — 5 шт.;
 невелика лампочка або ліхтарик — 1 шт.
Досліди в домашніх умовах з хімії та фізики. Досліди для дітей
Так буде світло
Ось як провести досвід:

 Покатайте по твердій поверхні, потім злегка стисніть лимони, щоб вони пустили сік всередині шкурки.
 Вставте по одному оцинкованому цвяху і одному шматку міді в кожен лимон. Розташуйте їх на одній лінії.
 Підключіть один кінець дроту до оцинкованому цвяху, а інший — до шматка міді в іншому лимоні. Повторіть цей крок, поки всі фрукти не будуть з'єднані між собою.
 Коли ви закінчите, у вас повинен залишитися один 1 цвях і 1 шматок міді, які ні до чого не підключені. Підготуйте вашу лампочку, визначте полярність елемента живлення.
 Підключіть залишився шматок міді (плюс) і цвях (мінус) до плюса і мінуса ліхтарика. Таким чином, ланцюжок сполучених лимонів — це батарея.
 Увімкніть лампочку, яка буде працювати від енергії фруктів!
Щоб повторити такі досліди у домашніх умовах також підійде картопля, особливо зелена.
Як це працює? Лимонна кислота, що міститься в лимоні, вступає в реакцію з двома різними металами, що змушує іони рухатися в один бік, створюючи електричний струм. За цим принципом працюють всі хімічні джерела електроенергії.
Літні забави
Необов'язково залишатися в приміщенні, щоб проводити досліди для дітей в домашніх умовах. Деякі експерименти краще пройдуть на вулиці, і не треба буде нічого прибирати після їх завершення. До них належать цікаві досліди в домашніх умовах з повітряними бульбашками, причому не простими, а величезними.
Досліди в домашніх умовах з хімії та фізики. Досліди для дітей Щоб їх зробити знадобляться:
 2 дерев'яні палиці довжиною 50-100 см (залежно від віку та росту дитини);
 2 металевих вкручивающихся вушка;
 1 металева шайба;
 3 м бавовняного шнура;
 відро з водою;
 будь миючий для посуду, шампунь, рідке мило.
Ось як провести ефектні досліди для дітей в домашніх умовах:
 Вкрутіть в кінці палиць металеві петлі.
 Розріжте бавовняний шнур на дві частини, завдовжки 1 і 2 м. Можна точно не дотримуватися цих мірок, але важливо, щоб між ними зберігалася пропорція 1 до 2.
 На довгий шматок мотузки надіньте шайбу, щоб вона рівномірно провисала по центру, і прив'яжіть обидві мотузки до вушках на палицях, формуючи петлю.
 У відрі з водою розмішайте невелику кількість миючого.
 Акуратно занурюючи петлю на паличках в рідину, починайте видувати гігантські бульбашки. Щоб відокремлювати їх один від одного акуратно зводите кінці двох палиць разом.

Досліди в домашніх умовах з хімії та фізики. Досліди для дітей Яка ж наукова складова цього досвіду? Поясніть дітям, що бульбашки тримаються за рахунок поверхневого натягу — сили тяжіння, яка утримує молекули будь-якої рідини разом. Її дія виявляється в тому, що розлита вода збирається в краплі, які прагнуть мати сферичну форму, як найбільш компактну з усіх існуючих в природі, або в тому, що вода, коли ллється, збирається в циліндричні потоки. У міхура шар молекул рідини з обох боків затиснутий молекулами мила, які посилюють її поверхневий натяг при розподілі по поверхні міхура, і не дають їй швидко випаруватися. Поки палиці тримають роз'єднаними, вода утримується у вигляді циліндра, як тільки їх зімкнути — вона прагне до сферичної формі. Ось такі досліди в домашніх умовах можна провести з дітьми.
http://поради.pp.ua/nauka/2326-dosldi-v-domashnh-umovah-z-hmyi-ta-fziki-dosldi-dlya-dtey.html

1 коментар: